Tytöt 2018

Meidän joukkue
Vuonna 2018- ja 2019-syntyneiden tyttöjen mimmijoukkueessa toiminta on avointa kaikille ja haluamme tarjota mahdollisuuden oppia jalkapalloa kannustavassa ilmapiirissä. Harjoituksissa opettelemme monipuolisia liikuntataitoja ja harjottelemme erilaisia jalkapallotaitoja. Tavoitteena on saada lapsille ilon ja onnistumisen tunteita liikunnan parissa. Tapahtumia on pari kertaa viikossa. Pakkalassa on tytöillä hyvä toimintaympäristö harrastaa!
Meidän seurassa harrastuksen aloittamisen kynnys on matala. Harrastaminen on edullista ja toiminta on laadukasta.
Tervetuloa mukaan toimintaan!
Tiedoksi
Joukkueeseen ja sen toimintaan voi tutustua kaksi viikkoa ilmaiseksi ilman sitoumuksia. Mukaan tarvitsee vain säänmukaiset urheiluvaatteet, vesipullo, pallo koko 3 ja iloisen urheilumielen!
Joukkuetta valmentaa seuran liikuntakoordinaattori Jenna Jyrkiäinen sekä kokenut tiimi lasten valmentajia.
Miten toimimme joukkkueessa
- Kun pelaaja tulee mukaan, ilmoittautukaa alla olevan linkin kautta tai olkaa yhteydessä sähköpostitse.
- Huomioittehan, että kokeilu tapahtuu omalla vastuulla ja lapsi on vakuutettu, kun on kirjallisesti ilmoitettu jatkamisesta joukkueessa.
- Täältä löytyy lisätietoja jäsenmaksusta ja jäsenyydestä sekä täällä yleisohjeita pelaajalle: Jäsenyys, Yleisohjeet pelaajalle
Viestintä
Joukkueen harjoitteluaikataulua joukkueeseen ilmoittautuneet pääsevät seuraamaan myClub järjestelmästä. Ilmoittautuessa luodaan tunnus järjestelmään. Tämän kautta tulee myös laskut ja viestimme myös seuran ajankohtaiset asiat. Tapahtumia sekä niihin ilmoittautumisia voi seurata ja tehdä helposti esim. mobiilisovelluksen tai verkkosivujen kautta.
Viestimme myös joukkueen WhatsApp -ryhmä. Pyydäthän siis itsesi mukaan joukkueen WhatsApp-ryhmään, kun tulet uutena pelaajana mukaan joukkueeseen. Saat linkin joukkueenjohtajalta.
Huom! On tärkeää toiminnan suunnittelun vuoksi, että huoltajat ilmoittavat myClub-sovelluksessa harjoituspäivänä klo 13 mennessä, onko pelaaja tulossa harjoituksiin. Tämä on helppoa ja antaa mahdollisuuden tehdä tapahtumista laadukkaampia.
Varusteet
Alussa, kun tulee mukaan kokeilemaan, riittää liikunnallinen varustus, lenkkarit, oma juomapullo ja pallo.
Mikäli olet uusi joukkueessa, olethan yhteydessä joukkueenjohtajaan, jotta saadaan valittua varusteisiin pelaajan oma pelinumero ennen varusteiden ostamista. Joukkueenjohtaja kertoo vapaana olevat pelinumerot sekä seuran varusteohjeet.
Seuran peli- ja harjoitusvaatteet tilataan Intersport Tammistosta suoraan liikkeestä tai Intersportin verkkokaupasta.
Maksut
Joukkueen toimintamaksu maksetaan kerran kuussa ja se sisältää mm. valmennus- ja kenttämaksut ja joukkueen turnaukset. Joukkueen kk-maksu on 55€.
Muita maksuja on seuran jäsen- ja vuosimaksu sekä Pelipassi, jotka maksetaan kerran vuodessa. Lisätietoja täältä.
Toimihenkilöt ja yhteystiedot
Joukkueen uutiset
Tue joukkuetta
Rekisteröi Plussa-korttisi joukkueen tunnuksella. Kun ostat Vantaan Jumbon K-Citymarketista, kauppiaat tukevat joukkuetta 2 %:lla ostoksistasi. Omat Plussa-pisteesi kertyvät kuten ennenkin.
Rekisteröi tunnus ↗