Liity seuraan

Pakkalan Palloseurassa on mahdollista harrastaa jalkapalloa pelaajan omien toiveiden ja kykyjen mukaan. Seurassamme on niin lasten kuin aikuisten jalkapallojoukkuetta, joihin uudet pelaajat ovat tervetulleita. Jalkapallo on monipuolinen ja hauska liikuntamuoto, jonka parissa viihtyvät niin lapset kuin aikuiset!

In Pakkalan palloseura it is possible to train soccer according to every player’s wishes and abilities. New players are welcome in all of our 16 teams. Soccer is a versatile and fun form of exercise, that both children and adults enjoy.

Ota yhteyttä

Joukkueissamme on aina tilaa uusille pelaajille!

Jos olet kiinnostunut aloittamaan jalkapallon pelaamisen, ota yhteyttä suoraan joukkueen yhteyshenkilöön (joukkueenjohtaja). Joukkueet on jaettu ikäsarjoittain pelaajien syntymävuoden mukaan.

Miehet Diablos Rojos

Yhteyshenkilö:

Iiro Siven
diablos_rojos@pakkalanpalloseura.fi
+358 40 749 5477

Miehet Edustus (M1)

Yhteyshenkilö:

Tony Sandberg
tony.sandberg@pakkalanpalloseura.fi
0505245764

Pojat 2007 (P14)

Yhteyshenkilö:

Pauli Ikonen
pauli.ikonen@pakkalanpalloseura.fi
0408657088

Arto Haukka
arto.haukka@pakkalanpalloseura.fi
0504335169

Pojat 2008 (P13)

Yhteyshenkilö:

Mikko Lehtikallio
p08@pakkalanpalloseura.fi
+358405178877

Pojat 2009 (P12)

Yhteyshenkilö:

Johanna Ekestubbe
p09@pakkalanpalloseura.fi
040 545 0854

Pojat 2010 (P11)

Yhteyshenkilö:

Marko Jakonen
marko.jakonen@pakkalanpalloseura.fi
040 6211819

Mikko Eskelinen
mikko.eskelinen@pakkalanpalloseura.fi

Pekka Front
pekka.front@pakkalanpalloseura.fi
040 500 3337

Turo Aalto
p10.valmennus@pakkalanpalloseura.fi

Otto Lehtonen
p10.valmennus@pakkalanpalloseura.fi

Olivia Takala
olivia.takala@pakkalanpalloseura.fi

Lotta Maikola
p10.valmennus@pakkalanpalloseura.fi

Esa Hakala
esa.hakala@pakkalanpalloseura.fi

Mikael Salmi


Pojat 2011 (P10)

Yhteyshenkilö:

Marko Jakonen
marko.jakonen@pakkalanpalloseura.fi
0406211819

Mikko Eskelinen
mikko.eskelinen@pakkalanpalloseura.fi

Pekka Jokinen
pekka.jokinen@pakkalanpalloseura.fi

Jani Pulkkinen
jani.pulkkinen@pakkalanpalloseura.fi

Teemu Pärssinen
teemu.parssinen@pakkalanpalloseura.fi

Lotta Maikola
lotta.maikola@pakkalanpalloseura.fi

Esa Hakala
esa.hakala@pakkalanpalloseura.fi

Mikael Salmi


Pojat 2012 (P9)

Yhteyshenkilö:

Joonatan Portti
joonatan.portti@pakkalanpalloseura.fi
+358 40 767 2127

Johanna Kozul
johanna.kozul@pakkalanpalloseura.fi
+358 400 801 426

Pojat 2013 (P8)

Yhteyshenkilö:

Reetta Sopanen
p13@pakkalanpalloseura.fi
+358 50 918 3199

Pojat 2014 (P7)

Yhteyshenkilö:

Neea Krogerus
pt14@pakkalanpalloseura.fi
+358452327437

Ilkka Krogerus
pt14@pakkalanpalloseura.fi
+358451261170

Pojat 2015 (P6)

Yhteyshenkilö:

Sonja Järvinen
P15@pakkalanpalloseura.fi
+358 44 565 2597

Pojat B (P17) PPS/TiPS YJ

Yhteyshenkilö:

Tero Wallenius
p04@pakkalanpalloseura.fi
O5O 441 6398

Tytöt 2009-2011 (T12/T11/T10)

Yhteyshenkilö:

Kristiina Takala
kristiina.takala@pakkalanpalloseura.fi
+358 50 593 6617

Tytöt 2012-2013 (T9/T8)

Yhteyshenkilö:

Risto Tikka
risto.tikka@pakkalanpalloseura.fi
+358 41 543 8217

Tytöt 2014-2015 (T7/T6)

Yhteyshenkilö:

Risto Tikka
risto.tikka@pakkalanpalloseura.fi
+358 41 543 8217

Voimanaiset

Yhteyshenkilö:

Marianne Renko
marianne.renko@pakkalanpalloseura.fi
+358 40 7040 950