Maria Olin jatkaa kohti uusia haasteita
.png)
Pakkalan Palloseuran toiminnanjohtaja Maria Olin on irtisanoutunut tehtävästään ja siirtyy uusiin haasteisiin toiselle toimialalle. Marian viimeinen työpäivä seurassa on 5.11.2026.
Maria on toiminut seurassa useissa eri rooleissa, viimeisimpänä kehityspäällikkönä ennen siirtymistään seuran toiminnanjohtajaksi. Hänen työpanoksensa seuran kehittämisessä on ollut merkittävä. Marian johdolla seura on ottanut tärkeitä askeleita kohti entistä ammattimaisempaa, suunnitelmallisempaa ja laadukkaampaa toimintaa. Hän on ollut keskeisessä roolissa toimintatapojen ja organisaation kehittämisessä sekä rakentamassa perustaa seuran tulevaisuudelle.
Ennen kaikkea Maria on tehnyt työtään suurella sydämellä. Hänen rakkautensa jalkapalloon ja sitoutumisensa Pakkalan Palloseuraan ovat näkyneet tekemisessä. Maria on antanut seuralle valtavasti aikaansa, energiaansa ja osaamistaan, mistä olemme hänelle erittäin kiitollisia. Hänen työnsä jälki näkyy seuramme arjessa vielä pitkään.
Seuran hallitus suunnittelee parhaillaan yhdessä seuran työntekijöiden kanssa, miten toiminta ja vastuut tullaan järjestämään jatkossa. Tavoitteena on varmistaa toiminnan sujuva jatkuvuus, ja tiedotamme tulevista järjestelyistä tarkemmin suunnitelmien edetessä.
Lämmin kiitos Marialle kaikesta, mitä olet tehnyt seuramme, pelaajiemme ja koko yhteisömme hyväksi!
Toivotamme sinulle sydämestämme menestystä ja kaikkea hyvää uusiin haasteisiin!
%20(1).png)
.png)
.png)
.png)