Pakkalan Palloseura

FLAG
In English

Pakkalan Palloseura

English

Yhteystiedot – Contact

Pakkalan Palloseura Yhteystiedot

Pakkalan Palloseuran hallituksen ja toimijoiden yhteystiedot löydät täältä. Ota rohkeasti yhteyttä, jos sinulla herää kysymyksiä seurasta tai sen toiminnasta.

Hallitus

Marko Jakonen
puheenjohtaja – chairman
marko.jakonen@pakkalanpalloseura.fi
+358 40 6211 819

Sara Sainio-Laitinen
varapuheenjohtaja – vice chairman
sara.sainio@pakkalanpalloseura.fi
+358 40 900 3924

Jani Pulkkinen
sihteeri – secretary
jani.pulkkinen@pakkalanpalloseura.fi
          +358 50 330 2575

Reetta Sopanen
jäsen (talous) – member of the board
reetta.sopanen@pakkalanpalloseura.fi
+358 50 9183199

Varajäsenet
Toni Törnqvist
Juuso Karjalainen
Suvi Lehikoinen
Toni Mesonen
Vili Kotro

Hallituksen sähköposti: hallitus@pakkalanpalloseura.fi

osoite – address

Pakkalan Palloseura ry toimisto
toimisto@pakkalanpalloseura.fi
Antaksentie 3, 01510 Vantaa

Kartanonkosken urheilupuisto
Tilkuntie 9, 01520 Vantaa

Y-tunnus
2073744-8

Seuratyöntekijät

toiminnanjohtaja – executive director
Maria Olin-Bolin
maria.olinbolin@pakkalanpalloseura.fi
+358 40 594 3444

seurakoordinaattori – sport club coordinator
Risto Tikka
risto.tikka@pakkalanpalloseura.fi
+358 41 543 8217

valmennuspäällikkö – head of coaching
Jyri Nieminen
jyri.nieminen@pakkalanpalloseura.fi
+358 44 5221879

junioripäällikkö – head of youth coaching
Iiro Sivén
iiro.siven@pakkalanpalloseura.fi
+358 40 7495477

Työntekijöiden vastuualueet

Seurakoordinaattori Risto Tikka 

  • Seuran taloushallinto ja laskutus, palkat
  • Jäsenrekisteri myClub, tietosuoja
  • Taso
  • Sisäinen viestintä
  • Tukien hakeminen, hankkeiden toteuttaminen sekä budjetointi ja raportointi
  • Kuntofutiksen toiminnan koordinointi

Valmennuspäällikkö Jyri Nieminen 

  • Seuran urheilutoiminnan johtaminen ja raportointi hallitukselle
  • Harjoitusvuorojen hakeminen ja sisäinen jakaminen
  • Pelipaikka (pelipassit)
  • Valmentajien rekrytointi, valmentajakoulutus
  • Seurayhteistyö ja YJ-toiminnan koordinointi
  • Taitokoulu, leirit, pk- ja koulukierrokset

Junioripäällikkö Iiro Sivén (toistaiseksi osa-aikainen ja kokoaikainen 30.3.2024 alkaen)

  • Seuran urheilutoiminnan johtaminen yhdessä valmennuspäällikön kanssa
  • Pelipaikka (pelipassit)
  • Aloittavan ikäluokan toiminnan koordinointi
  • Harjoituspankin kehittäminen ja ylläpito
  • Seuratapahtumat
  • Taitokoulu, leirit, pk- ja koulukierrokset
K City Market
Inter sport
Puma
Sporttipalkinto
Kehäkessa
K-Rauta Vantaanportti