Pakkalan Palloseura

FLAG
In English

Pakkalan Palloseura

English

Pojat 2012 (P11)

Meidän joukkue Pojat 2012 (P11)

Vuonna 2012 syntyneiden pelaajien joukkue (since 04/2018) täydessä vauhdissa!

Toivotamme joukkueeseen tervetulleeksi uusia pelaajia, oli aiempaa jalkapallotaustaa olemassa tai ei. Kaikki pääsevät kehittymään omalla tasollaan ja tässä jengissä kasvetaan omaan intoon sopien liikkujaksi tai futaajaksi!

Keväällä 2022 aloitamme pelaamisen piirisarjassa 8 vs 8 peleissä. Kesäisin meitä odottaa myös lukuisia muita peleja ja turnauksia, kuten paljon odotettu Hesa Cup. PPS:n kesäleirillä vietämme mukavaa aikaa yhdessä myös muiden ikäluokkien pelaajiin tutustuen. Talvisin harjoittelelemme lähialueen kuplahalleissa.

Tiedoksi

ILMOITTAUTUMINEN EDELLYTTÄÄ REKISTERÖITYMISTÄ JA KIRJAUTUMISTA MYCLUBIIN 

Joukkueen Kalenteri

Harjoitusvuorot

MAKartanonkosken iso tekonurmi19:15 - 20:35
KEKartanonkosken iso tekonurmi15:50 - 17:20
TOKartanonkosken iso tekonurmi19:15 - 20:30

Yhteys

Joonatan Portti
Joukkueenjohtaja, pelit ja valmennus
joonatan.portti@pakkalanpalloseura.fi
+358 40 767 2127
Johanna Kozul
Joukkueenjohtaja, viestintä
johanna.kozul@pakkalanpalloseura.fi
+358 400 801 426

Toimihenkilöt

Joukkueenjohtaja
Joonatan Portti, pelit ja valmennus
Johanna Kozul, viestintä
p12@pakkalanpalloseura.fi

Vastuuvalmentaja
Mauricio “Maukka” Soto
mauricio.soto@pakkalanpalloseura.fi
p. +358 40 163 0497

Rahastonhoitaja
Lauri Rantakari
p12.talous@pakkalanpalloseura.fi
p. +358 40 352 77 64

Valmentajat

Touko Laakkonen
Wayne Bromiley
Samuel Karlsson
Ville Laitinen
Janne Partanen
Joonatan Portti
Lauri Rantakari
Tijan Sambou
Siim Vogt
p12.valmennus@pakkalanpalloseura.fi

Maalivahtivalmennus:
Ykkösveska

TUE JOUKKUETTA

PLUSSA PISTEET: Rekisteröimällä Plussa-korttisi joukkueemme tunnuksella SP0776 tuet samalla seuran toimintaa, kun käyt ostoksilla Vantaan Jumbon Citymarketissa. Kertyneistä ruokaostoksistasi Citymarketin kauppiaat sponsoroivat joukkuetta 2% ostoksista ja tämä ei vaikuta sinun Plussa-pisteidesi kertymään.

Joukkuetta tukemalla mahdollistat harrastuksen kustannusten pysymisen kohtuullisina. Kiitos tuestasi!

KUVAGALLERIA

Kuvagalleriaan keräämme otoksia kauden aikana harjoituksista, peleistä ja turnauksista. Toivomme, että iloinen ja energinen toimintamme välittyy myös kuvista!

KUVAGALLERIA

Kuvagalleriaan keräämme otoksia kauden aikana harjoituksista, peleistä ja turnauksista. Toivomme, että iloinen ja energinen toimintamme välittyy myös kuvista!

Meidän Kumppanimme

Olemme kiitollisia saamestamme tuesta, sillä tämä mahdollistaa joukkueellemme joustavuutta ja mahdollisuuksia harrastamiseen. Joukkueen toimintaa tukemassa:

Meidän Kumppanimme

Olemme kiitollisia saamestamme tuesta, sillä tämä mahdollistaa joukkueellemme joustavuutta ja mahdollisuuksia harrastamiseen. Joukkueen toimintaa tukemassa:

K City Market
Inter sport
Puma
Wandas Kitchen and Lounge
Kehäkessa
K-Rauta Vantaanportti
Vaasan
Kulta-aika Tammisto
no data here