Pakkalan Palloseura

FLAG
In English

Pakkalan Palloseura

English

PPS_logo

Jarno Repo valmentajaksi Pakkalan Palloseuraan

PPS_logo

Jarno Repo valmentajaksi Pakkalan Palloseuraan

Jarno Repo liittyy PPS P10 ja P11 valmennusryhmiin. UEFA B, FUTSAL C ja MV 1 valmentajakurssit suorittanut Jarno aloitti valmentamisen vuonna 2010 ja on valmentanut urallaan mm. 10-20-vuotiaita pelaajia.

– Olen iloinen uudesta pestistäni. Pakkalan Palloseurassa on hyvä meininki ja on erityisen hienoa päästä mukaan ryhmään ja seuraan, missä on halu panostaa pelaajakehitykseen ja aadukkaan valmennuksen innostavan ilmapiirin parissa. Itselleni on myös valmentajana kehittymisen kannalta mahtavaa päästä toimimaan yhdessä ”Pikkiksen” kanssa. Seuran valmennuspäällikkö on minulle entuudestaan tuttu jo kouluajoilta ja nyt pääsen työskentelemään
myös hänen kanssaan. Odotan innolla tulevaa, toteaa Repo.

Valmennuspäällikkö Mauricio Soto on myös tyytyväinen saadessaan Jarnon ”taloon”.
– Jarnon ajatukset laadukkaan kasvattajaseuran toiminnasta, jalkapallosta ja seurakulttuurista ovat yhteneväiset seuran asettamien tavoitteiden kanssa ja täten rekrytointiprosessi oli erittäin helppo. Tämän lisäksi tunnen Jarnon lapsuusajoista saakka ja tiedän saavani hyvän valmentajan lisäksi mukavan
persoonan taloon, kertoo Soto

Tervetuloa Pakkalan Palloseuraan Jarno!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email